Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sadece bu kategorideki haberleri göster :
Ramazan Bayramı Resimleri
Haber Kategorisi :Web Sitemiz
Ramazan Bayramında mezarlık ziyareti sırasında çekdiğimiz resimleri "Resim Galerisi - Cumali İnsan Manzaraları" bölümünde yayınlanmıştır.
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 25.09.2009 21:54:07

E-Mail Adresi Değişikliği
Haber Kategorisi :Web Sitemiz
Yeni E-Mail Adresi :
bilgi.png

Sitemizin genel iletişim mail adresi yukarıda yazıldığı gibi değiştirilmiştir. Eski adrese çok fazla spam mail (istemdışı mail) geldiğinden dolayı böyle bir değişikliğe gidilmiştir. 06 Eylül 2009 tarihinden itibaren eski mail adresine gönderilen email ler kabul edilmeyecektir.
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 06.09.2009 02:42:17

Yağmur Duası Video Görüntüleri Sitemize Eklenmiştir.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz
04.05.2008 tarihinde köyümüzde gerçekleşen yağmur duasında çekilen video görüntüleri 4 bolüm olarak sitemize eklenmiştir.

Eklenen videoları izlemek için tıklayın.
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 18.09.2008 14:51:41

Köyümüzde çekilen 2 adet video sitemize eklenmiştir.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz
Tahminen 1980 li yıllarda köyümüzde çekilen bazı düğünlere ait görüntüler ile köyümüzün farklı yerlerinde çekilen video görüntüleri sitemize eklenmiştir. Bu videolara ait kesin tarihleri bilenler bu habere yorum olarak yazarlarsa video açıklamaları ona göre yeniden düzenlenecektir.

Eklenen videoları izlemek için tıklayın.
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 14.09.2008 23:08:02

CumaliKoyu.com İnternetteki Köyler Kitabına Konu Oldu.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz

Birçok konuda ilk`lere imza atan sitemiz bu kezde bir kitap konusu oldu. Hacettepe Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Mete YILDIZ ve Uludağ Üniversitesinden Öğr. Gör. Zuhal Güler PARLAK`ın ortaklaşa hazırladığı;  "İnternet`teki Köyler: Hazırlayanlar, Kullananlar ve İşlevlerinin Analizi" adlı kitapta yer alan siteler arasına bizim sitemiz de girmiştir. Aksaray`a ait Köy Web Sitelerinden sadece CumaliKoyu.com`un yer aldığı kitaptan köyümüzle ilgili bazı alıntıları aşağıdan okuyabilirsiniz.

İç Sayfalardan Alıntı :
- "Video Galerisi başlığı altında 1998 yılında çekilmiş olan güreş turnuvası görüntüleri ve 1984 yılına ait köylünün cami çıkışı görüntüleri bulunmaktadır."
- "Soy Kütükleri, Köşe yazıları, Köy Web sitesi köşe yazarları hakkında bilgiler de yer almaktadır."
- "Aksaray hakkında tarihi ve turistik bilgiler de sitede yer almaktadır. Köyde olan ve olmayan hizmetler de sıralanmaktadır: Örneğin : köyün sağlık ocağı var işler durumda değildir. Kanalizasyonu ve içme suyu bulunmakta, 5. Sınıfa kadar okutabilen okul var, daha üst sınıflar taşımalı eğitime tabi. Postane yok ama posta hizmetleri var gibi."


Kitabın Sunuş Bölümünden Alıntı :
"Köy Web siteleri, köylerini bırakıp kentlere, İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollere ve hatta yurtdışına göçetmiş olan köylülerin, köylerini ve köy kültürlerini sanal ortamda yaşatma çabalarının bir sonucudur. Bu bağlamda sözkonusu Web siteleri, köyünde kalan köylülerin değil, köyleri dışında yaşayan, sıla hasreti çe­ken, yaşadıkları yerlerde çeşitli boyut ve düzeylerde uyum sorunu yaşa­yan ve köylerinin kültürünü köyden uzak doğup büyüyen çocuk ve torun­larına aktarma kaygısı yaşayan kişilerin ihtiyaçlarını görmektedir. Diğer bir deyişle, köy Web siteleri incelendiğinde, bünyesinde yerellik, küresel­leşme, göç, yabancılaşma, asimilasyon kaygısı, mikro-milliyetçilik gibi çeşitli yönetsel ve toplumbilimsel kavram ve süreçler barındıran bir alan ile karşılaşılmaktadır. (Sunuş’tan)."

internetteki_koyler_cumali.jpg

Daha Detaylı bilgi İçin :

Yayınevi : Turhan Kitabevi Yayınları
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2008
Sayfa Sayısı : XVII+131 s., renkli fotoğraf, tablo ve grafikler.
ISBN : 978-9944-265-47-8
Boyut : 16X24 cm
Durum : Karton Kapak

Veya : kitapyurdu.com

Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 05.06.2008 23:27:09

Web Sitemizin banner tasarımı yenisi ile değiştirilecektir.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz

Web Sitemizin banner tasarımı yenisi ile değiştirilecektir. Yeni banner hakkındaki düşüncelerinizi bu habere yorum olarak ekleyebilirsiniz. Belirli bir süre iki banner da yayında kalacaktır.

Gösterdiğiniz ilginin devamı dileğiyle...

Yorumlar yorum : 9 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 25.08.2007 22:42:38

Köy siteleri içinde bir ilke daha imza attık.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz

Web sitemiz, Hacettepe Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi`nden iki öğretim görevlisi tarafından birlikte yürütülen  "Bir Kitle İletişim Aracı Olarak Köy Web Sayfalarının İşlevleri Açısından Sosyolojik Olarak İncelenmesi" başlıklı makale çalışması için yapılan ankete katılmaya değer bulunmuş ve ankete katılmıştır. Bu çalışma aynı zamanda 19-23 Eylül 2006’da Sosyoloji Derneği tarafından Malatya İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen V.Ulusal Sosyoloji Kongresi’nde sunulacaktır. Çalışmanın amacı, varolan köy web sayfalarının içerikleri açısından incelenerek, işlevlerinin sosyolojik olarak ortaya konulmasıdır.

Ayrıca asp.net 2.0 ile yapılan ilk köy sitesi ünvanına sahip olan sitemize, aşağıdaki yeni bölümler eklenmiştir.

  • İlimiz Aksaray`ın tarihi, turistik ve genel yapısını anlatan bölümler,
  • Aksaray tanıtım videosu,
  • Aksaray Belediyesi önünden ve Ulucami önünden canlı yayınlar,
  • Köyümüzdeki Kabileler,
  • Köyümüzde çekilen videoların yayınlanması için Video Galerisi,
  • Ve resim galerisine yeni resimler eklenmiştir.
  • Online Mezarlık bölümünü de ziyaret etmeyi unutmayın, Yakında mezarlık bölümü için yapılacak yeni bir çalışma ile yayın hayatımıza devam edeceğiz.

Cumalikoyu.com site yönetimi olarak, tüm ziyaretçilerimize sevgiler sunuyoruz.

Yorumlar yorum : 15 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 26.08.2006 14:25:11

Radyomuz için DJ`ler aranmaktadır.
Haber Kategorisi :Web Sitemiz
İnternet baglantısı ve bu konu için ayıracak zamanı olan DJ`ler aranmaktadır. İlgilenenlerin cumali@cumalikoyu.com adresine mail atmaları yada bu habere mail adreslerini yazarak yorum bırakmaları gerekmektedir. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler.
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 21.07.2006 18:59:27

Radyo Cumali Test Yayınında
Haber Kategorisi :Web Sitemiz

Radyo Cumali test yayını Dj. Muammer ÖZCAN ile başladı. Radyo linkine diğer bölümlerde Radyo Cumali Test linkinden erişebilirsiniz. Ayrıca radyo bölümünde chat yapabilme imkanı da mevcuttur. Radyo konusunda görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Yorumlar yorum : 8 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 19.07.2006 11:05:04

Sevinçli , Gururlu, Heyecanlı ve Minnetarız
Haber Kategorisi :Web Sitemiz

Sayın ziyaretçilerimiz; sitemiz yayına başlayalı bir hafta olmasına rağmen gösterdiğiniz ilgiye ve alakaya cumalikoyu.com site yönetimi adına teşekkür ediyor ve bir kaç konuyu hatırlatma gereği duyuyoruz.

  • Ziyaretçi defterine mesaj bırakan ziyaretçilerimiz kısaca kendilerini tanıtırlarsa tanımayan insanlar için bilgilendirici olacaktır. En azından mesaj alanlarını doğru bilgilerle doldurmanızı,
  • Ellerinde herhangi değerlendirilebilecek içerik (resim, yazı, ses dosyası, faydalı linkler vs.) olanların iletişim bölümünden bizimle irtibata geçmelerini,
  • Resim galerisi, mezarlık veya diğer bölümlerdeki varsa eksiklik ve yanlışlıkların bize iletilmesini, örneğin bir resimdeki insanları tanıyorsanız ve resimde o bilgiler yoksa bunu bize (Örnek: 45 numaralı resim soldan 1.kimolduğu 2.kimolduğu 3.kimolduğu ) bildirmenizi rica ediyoruz.

Çevrenizdeki bütün insanları sitemiz hakkında bilgilendirmeniz dileğiyle. Sitemize yaptığınız ve yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkürü bir borç biliriz. Sevgiyle kalın....

Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 09.03.2006 16:07:23


1