Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
NASIL DÜĞÜN YAPMALIYIZ
Yazar :Mustafa AVCI
Özellikle yaz mevsimi yöremizde düğün sünnet ve şenliklerle dolu geçiyor.Herkes gurbette ve Avrupa da olan akrabalarının da gelmelerini bekleyerek düğünleri bu aylarda yapıyorlar. Aksaray’ımızda yaz mevsimi özellikle sünnet,nişan ve düğün sezonu olarak bilinmekte ve hakikaten de öyledir. Onun için ben de bugün yazıma düğün ve sünnet merasimlerini konu olarak işlemek istedim. Bizim düğünlerimiz nasıl olmalı ve  nelere dikkat etmeliyiz gelin beraberce konumuzu mütalaa edelim.Müslüman ailelerin düğünleri de Müslüman’ca olmalıdır.Tüm Müslümanlar İslami vecibeleri yerine getirmek zorundadırlar. Bir sünnet icra edilirken haramlara, günahlara veballere dalınmamalıdır. 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 7.08.2007 20:23:29

DÜNYA’MI İKİYÜZLÜ, YOKSA İNSAN MI?
Yazar :Mustafa AVCI
Bu gün yazımın başlığında Dünya’mı İkiyüzlü, Yoksa İnsan mı? Gerçeği,ikiyüzlü olan insanoğludur. Çevresine hoş görüntü sergileyerek insanların önce kalbini fetih edip sonrada aleyhine dönebiliyor. Tabiî ki genellemiyorum. İnsanların büyük bir kısmı kendi işinde kendi aşında ama hafife alınmayacak kadar çok sayıda bunun tersi olan insanlar mevcuttur.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 12.07.2007 22:56:12

ÇOK YAZIK OLDU
Yazar :Mustafa AVCI
Onlar Aksaray’a inanmış ve gönül vermişlerdi. Tüm gayeleri Aksaray insanına hizmet etmek veya Aksaray’ı çok sevmekti. Geçen cumartesi günü Aksaray’ın yetiştirdiği değerlerden ve Aksaray sevdalıları Av Refik Karabatak, Faruk Özyurt ve Sadık Gümüşsoy u elim bir trafik kazası sonucunda kaybettik. Yazımın başlığında da olduğu gibi, gerçekten çok yazık oldu. Çünkü böylesi insanları yetiştirmek pekte kolay değil. Tabi ki takdiri ilahi yüce yaratanın emri böyleymiş ömür nihayi kararını orada verecekmiş ve kaza ölümlerine vesile oldu.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 29.06.2007 08:19:54

SILA-İ RAHİM
Yazar :Kadir ÖZENEN

     Yaz gelir içim kıpır kıpır olur.Bir tatlı heyecan kaplar belliğimi içim içime sığmaz

     Zaman adeta durur çıldırasım gelir. Hayaller kurarım en alasından

     Düşlerimde hep köyümü,okuduğum okulları ve arkadaşlarımı görürüm.Büyük bir sevinçle yataktan kalkarım çocukları toplar memlekete gitmek için yollara düşerim aah o yollar beni sılama götüren yollar mesafeyi biraz daha uzatmak için yılan gibi kıvrılan yollar bir türlü bitmez uzadıkça uzar.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 21 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 25.06.2007 09:59:36

DÜŞÜNCE KİRLİLİĞİ
Yazar :Mustafa AVCI
Her şeyin bir kirliliği vardır. Mesela çevre kirliliği, su kirliliği, hava kirliliği, deniz kirliliği, görüntü kirliliği vesaire vesaire Ama en önemlisi düşünce kirliliği. Hani deriz ya;insanların düşüncelerine saygı göstermeliyiz. İnsanlar hangi görüşten olursa olsun görüşlerine saygılı olmalıyız. Onları severken Allah rızası için sevmeliyiz. Yunus’un dediği gibi Yaratılanları severim Yaratandan ötürü. Meğer bu sözler bazı insanlar için geçerli değilmiş ve hep dilde kalıyormuş. Ben şuna iyice inandım ki bazı İnsanların düşündüğüyle icraatı bir olmuyor.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 21.06.2007 21:48:03

ÇALIŞMAK İNSANI MUTLU EDER
Yazar :Mustafa AVCI
Bugünkü yazımızda çalışkanlık ve hareketliliğin ömrümüze ve mutluluğumuza  katkısını işlem istedim.Çalışkanlık, hareketlilik derken dünyada ve ahirette yüzümüzü güldüren, hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren istisnasız her faaliyeti kastediyorum.Çalışırken dinlenen bir neslin evladı iken, dinlenirken yorulan bir nesil olduk çıktık ne dersiniz? 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.06.2007 11:02:33

YAPAMAZSIN
Yazar :Kadir ÖZENEN

Her an zaman kayar, ellerinle tutamazsın.

Oturup ta tepe dallara bir türlü bakamazsın.

Üzülürsün, yanarsın, sesini duyuramazsın.

Ey gönül bir türlü köyüne kavuşamazsın.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 9 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 1.06.2007 21:27:59

BU GÜNÜ İYİ DEĞERLENDİRELİM
Yazar :Mustafa AVCI
Varlık âleminin en mükemmel ve en şerefli yaratığı insanoğludur ve bu şerefli yaratık insanın aslı da herkesin bildiği gibi bir damla sudur. Topraktan halk edilen Hz. Âdem (a.s.)’ın suyu ise kudret eliyle yoğrulan çamura üfürülen ruhun ve teneffüs ettiği havanın içindedir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 15.05.2007 20:17:47

AYI İZİNİ KURT İZİNE KARIŞTIRIYORUZ
Yazar :Mustafa AVCI
Kendimize öyle bir eziyet ediyoruz ki demeyin gitsin. Şu üç günlük dünyada fitneyi fesadı, yalanı dolanı, iftirayı, birbirine çamur atmayı, ayaklara ip takmayı kalbimize doldurarak adeta sıkıntıdan patlıyoruz. Üç kuruşluk menfaat için insanların geleceği ile oynar hale gelmiş bir toplum olmuşuz. İnsanları hor ve hakir gören küçümseyen küçük beyinli insanlara selime kasabasındaki peri bacasının  zirvesindeki kilisenin kapı üzerindeki yazıyı okumalarını tavsiye ederim.Aynen şu cümleler yazılı Bu dünyada hoş görü ve iyi niyet ten gayrisi yalandır.Asırlar öncede bu dünya üzerinde iyi niyetli olmayanlar varmış ki o söz kulaklarına küpe olsun diye mabedin girişine yazmışlar. Hoşgörü ve iyi niyetli olamayan insanları baş tacı yapan insanları toplum olarak dışlamak yerine adeta onlara kol kanat oluyoruz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 10.05.2007 11:58:12

Şiir
Yazar :Anonim

Avutmuş Oldunuz Söz verip te cayanlar
Sözlerinde Durmayanlar
Nasılsınız ne haldesiniz
Dost bildiğim utanmazlar
Sözleriniz çıkıyor su yüzüne
Yalanlar nefretleri aldı bile
Alnım ak başım diktir ki
Taş atıyorum gözünüze

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 7.05.2007 08:09:46


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 1011121314151617181920