Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
NE DERSİNİZ?
Yazar :Mustafa AVCI

Dürüstlükle bağdaşmayan söz ve davranışlar, temiz vicdanlı kişilerin vicdanında yasaklanmıştır. Dürüstlük, kişisel ilişkilerden toplumsal ilişkilere, ticari ve mesleki faaliyetlerden kamu görevlerine kadar hayatın bütün alanlarını kapsayan ve mutlaka riayet edilmesi gereken insani bir kanundur hatta bir erdemdir. Bu itibarla; niyette ve düşüncede, özde ve sözde, işte ve davranışta dürüst olup, her türlü sahtekârlıktan sakınmak, dinin ve insan olmanın bir gereğidir.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 30.10.2006 07:25:35

ŞİMDİ ŞEVVAL VAKTİDİR..
Yazar :Recep Kula
Gitti on bir ayın sultanı, Şimdi şevval vaktidir. Şeytanlar serbest, günahlar çekici, aldatıcı Baki dünyan için azıklar biriktirdin rahmetül ramazan boyunca, Temiz ameller kazıdın gül kokulu yüreğinle ömür mermerine… İblis köşe başlarını kollamakta şimdi. Sakın düşme onların hain tuzaklarına! Zira düşenin hali pek yaman hesab-ı mizanda Bu yaratan Rabbinin ahtidir. Ey yüreğinde katmer katmer Allahı açtıran, Ey hak yoluna kanat açmış ceylan! Bak mevsim hala bahardır, Vakit şimdi şevval vakti, Alemlere rahmet vesilesi can Muhammed müjdeledi! Bu ayda 6 gün oruç tutan 365 gün bahtiyardır ..
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.10.2006 23:43:19

BİRLEŞSİN YÜREKLER BİR SECDENİN YÜCELİĞİNDE...
Yazar :Recep Kula

Birleşsin yürekler bir secdenin yüceliğinde, Allaaah diyerek çoşsun İllallah! Ne müjdeler vardır iman hikmetinde, Şükür ona Hamd ona Övgü ona. Zikrullah! Denizler mürekkep olsa Ve yazsanız bitmez yinede nimetleri Ki, bir o kadar daha deniz olsa... O ki rahmeti kahrını, Affı mahvını aşandır, Gaflete düşmüş şu gönüllerimiz bunun bir farkında olsa…

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.10.2006 18:09:53

NURLU DUALAR
Yazar :Recep Kula
Kul ne zaman açsa elini, Melekler gelir Rabbinden sağanak sağanak… Her Allaaaah nidası katmerlenmiş gül olur Rabbe Ve nur olur, onur olur, rahmet olur, Kabul olur, kabul olur, kabul olur Rabbinden, senden içeri, Rabbe tutunan hata yapmaz, Rabbe tutunan büsbütün cennet içeri, Kitab-ı nurdur onun beşerle konuşması, Ve her ayet doğrunun, yanlışın, günahın, cennetin haritası, Onu bizlere öğreten Habib ne temiz, ne yüce ahlaklı..
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 26.10.2006 00:29:55

DUA
Yazar :Recep Kula

Selam, sevgili dostlar, öncelikle başta sizler olmak üzere cümle islamın mubarek ramazan bayramını kutlar, cümlemiz hakkında sayısız hayırlara versile olmasnı dilerim yüceler yücesinden. Baki el*- Kerimden. Ve bu duamı hepinize armağan ediyorum bayram şekeriniz niyetine: İnşallah her gün yeni bir duamla sizlerle beraber olmak isterim. Yakında çıkıcak kitabımdan kesitler olucak bunlar: Selam, sevgili dostlar, öncelikle başta sizler olmak üzere cümle islamın mubarek ramazan bayramını kutlar, cümlemiz hakkında sayısız hayırlara versile olmasnı dilerim yüceler yücesinden. Baki el*- Kerimden. Ve bu duamı hepinize armağan ediyorum bayram şekeriniz niyetine: İnşallah her gün yeni bir duamla sizlerle beraber olmak isterim.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 26.10.2006 00:20:19

ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR.
Yazar :Mustafa AVCI
Merhaba sevgili okurlarım. Ramazan; Millî birlik ve beraberlik duygularımızın zirveye ulaştığı, dayanışma ve kaynaşmanın daha yoğun yaşandığı müstesna bir zaman dilimidir.İşte bu müstesna zaman dilimi olan ramazan’ı  şerifin son haftasını da tüm ülkede olduğu gibi Aksaray da da,Allah tan bir mani olmazsa geride bırakarak,hep birlikte huzur içinde önümüzdeki pazartesi bayramı idrak edeceğiz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.10.2006 15:13:22

MÜSLüMAN’DA HASET OLMAZ…
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlu, başkalarının saadetinden zevk alan, başkalarının iyiliği, hayrını kendi iyiliği ve hayrı bilen biri olarak yaratılmıştır. Ve insan büyüdükçe, sabilikten çıktıkça şeytanın ve nefsin haset tuzağına düşüyor. Hasetle bozulan ve çözülen kimse hep başkalarının felaketlerinden zevk alır. Haset öyle bir kurttur ki, genç-ihtiyar, alim-cahil, hoca- talebe demeden herkesin içinde kendisine rahat bir barınak bulabiliyor. Musallat olduğu her ruhu kemirir  durur.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 10.10.2006 09:41:27

GİTTİ DOSTLAR GELMEZLER GERİ
Yazar :Abdullah GÖKKAYA
Gittim bugün kabristanları gezdim,
Görüp baş taşları dünyadan bezdim,
Hepsi için ayrı dörtlükler yazdım,
Gittiler hep dostlar gelmezler geri,
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 21 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 07.10.2006 11:54:27

YAŞIM ALTMIŞ
Yazar :Abdullah GÖKKAYA
Yaş altmış gitti ömrün dörtte üçü,
Kalmadı vücudun tahammül gücü,
Yarın yüklersem ahirete gücü,
Arabam tabut taşıyan dostlar olsun.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 9 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 06.10.2006 11:39:09

HAYATI KURALINA GÖRE OYNAMALI
Yazar :Mustafa AVCI
Beşikle mezar arasında sayısız yollar var. Hangi yolun sonu selamettir, hangisinin sonu felakettir? Hangi yol bizi umduğumuz sonuca götürür. Evet, ölümlü dünyada misafir olduğumuzun şuurunda mıyız? Misafir, günün birinde, barındığı bu mekanı terk etmek zorunda olduğunun farkında değimli? Bu evde emanetçiyiz. Günün birinde emaneti sahibine bırakıp çeker gideriz. O halde bu evin sahibi kim? Neden böyle bir konak kurmuş? Bu konakta barınmanın bedeli ne? Yolcular nereden gelip nereye gidiyorlar? Sevgili okurlarım tüm  bu soruların cevabı hayatî önem arz etmiyor mu? Ne dersiniz?
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 05.10.2006 15:55:43


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 101112131415161718