Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
TOPLUM OLARAK OLUMSUZLUKLARDAN MESULÜZ
Yazar :Mustafa AVCI
Birimiz hastalanıp doktora gittiğinde doktor önce hastalığımız hakkında görüşlerimizi almak için dakikalarca bizi dinler. Muayene eder çeşitli tahlilleri ister ve sonrada, ne gerekiyorsa onu yapar. Ya reçete yazar ya o hastalıkta daha büyük tecrübesi olan diğer bir doktora veya daha büyük bir hastaneye göndererek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar ve o hastayı mükemmel bir şekilde tedavi eder. Önce tespit sonra tedavi gelir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 19.02.2007 19:51:13

TÜFEKÇİ YUSUF
Yazar :Kadir ÖZENEN

Malumunuz bugünlerde Hac`dan gelenler çoğaldı. Ben de çok sevdiğim ve ilmine güvendiğim İBRAHİM ÇALIŞ`IN evine gittim. Hacılığını tebrik ettim. Bundan sonraki gideceği yeri sordum. O da "senin çok sevdiğin Türkistan" dedi. Ben de "gidemezsem Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerine selamımı söyle, şefaatından bizleri de mahrum eylemesin" dedim.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 44 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 11.02.2007 21:33:30

ARKADAŞLIK KURARKEN DİKKATLI OLMAK GEREKİYOR
Yazar :Mustafa AVCI
İnsan mükemmel şekilde yaratılmış sosyal bir varlıktır. Yeryüzünde beraber yaşayan insanlar arasında çeşitli sahalarda çok yönlü ilişkiler olacaktır. Bu ilişkiler topluluğundan biri hatta en önemlisi, arkadaşlık ilişkisidir. Toplumlarda bu ölçüleri belirleyen en büyük güç elbette ki Din’dir.İkinci derecede de İslam’a aykırı olmayan örf ve âdetlerdir. Bir kimse kendini tanımak istiyorsa veya hayatına yön vermek, ayaklarının üzerinde durmak istiyorsa Kendine örnek bir arkadaş seçsin. ve onun bilgisinden becerisinden yararlansın. Çünkü dostluk ve arkadaşlık yaptığı kişi aynadaki görüntüsüdür.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 30.01.2007 16:19:30

BİR ANI
Yazar :Kadir ÖZENEN

       Malum bugünlerde yazılı ve görsel basında bir kısım insanların biz hepimiz Ermeniyiz diye görüşler çıktı.
       Bu görüşlere karşı çıkanlar da oldu,bu görüşü destekleyenlerde oldu.Karşı çıkanların sesi o kadar cılız ki ayı homurtusunun yanında sinek vızıltısı gibiydi.Ben bunlarla ilgili bir görüş bildirmeyeceğim.Kişileri doğru bildikleri yolda yaşarlar ölürler.Bu homurtusu çok çıkan kesim medyada öok etkililler.Bunları bizler destekledik.Bilerek veyahut bilmeyerek kuvvetlenip semirmelerine bizler yardımcı olduk.Şimdi ağlamaya hakkımız yok.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 54 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 29.01.2007 17:56:38

Uygar ülkeler, Korunması gerekenlere de suçlu muamelesi yapar.
Yazar :Kemal COŞGUN

Ermeni asıllı Türk gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesi, pek çok kişinin ekmeğine yağ sürülmüş gibi bir sonuç getirdi. Ölenin arkasından “Aah dolmayı da ne kadar çok severdi” gibi feryatlar koparan ‘kiralık ölü ağlayıcılarını’ aratmayacak bir şekilde ağıt yazanlardan tutun, “ne kadar da demokrattı” diye nutuk atıp siyasi çıkar peşinde koşanlara kadar pek çok kişinın ekmeğine yağ sürdü Dink’in öldürülüşü.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.01.2007 11:31:27

İNSANIN CANI BU KADAR MI UCUZ?
Yazar :Mustafa AVCI
Zaman zaman Gazetelerde, Televizyonlarda ve Radyolarda duyuyoruz kavga yaptılar. Kavga büyüdü ve erken silaha davranan karşısındaki kişiyi bıçakla veya tabancayla vurarak öldürdü. Vuran şahsa soruyorlar pişman mısın? El cevap çok pişmanım. Bugünkü aklım olsaydı vurmazdım. Keşke elim kırılsa da o tetiği çekmeseydim… Bu kadar mı insanın değeri yok?  Bu kader mi vuran kişi vicdansız? Anlamak bir türlü mümkün olmuyor. Bu olayların temelinde mutlaka bir şeyler yatıyor. Ah onu araştırıp bulabilsek olay çözümlenecektir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 16 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.01.2007 13:27:10

D İ Y E
Yazar :Kadir ÖZENEN

                      (Mustafa Tuğrul’a)

 

Gözlemiştim ey oğul yıllarca yollarını.

Bir şafak vakti bana gelirsin diye.

Açmıştım gurbette sana kollarımı.

Gönlüme biraz sevinç verirsin diye.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 45 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 12.01.2007 21:31:48

BİZ BOZULAN TOPLUM OLMAMALIYIZ
Yazar :Mustafa AVCI
Dünya gezegeninde yaşananlara başımızı kaldırıp bir bakalım. İslamî ölçüleri, İslamî hassasiyetini kaybeden toplumlar ne hale gelmektedir. Dün, saçından bir teli bile namahreme göstermeyi bir suç sayan, kadının değil açılıp saçılmasını, yanında mahrem olmadan yalnız başına çarşı pazar dolaşmasını, yolculuk yapmasını tasvip etmeyen bir inanç ve anlayış, bugün horlanmakta, irtica yaygaraları ile susturulmaya çalışılmakta ve hatta başörtüsüne dil uzatılmaktadır. Diğer taraftan medenilikle, çağdaşlıkla hiçbir insanî değerle alakası olmayan, ancak ilkel toplumlarda görülebilen çıplaklık, zina, gayri meşru ilişkiler, çeşit çeşit ahlaksızlıklar alenen yapılmakta ve tasvip edilmektedir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 5 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 8.01.2007 16:24:35

FUAT ÖZCAN ’A
Yazar :Kadir ÖZENEN

                       (1957’yi Hatırlar mısın?)

 

Cumali’de döveceğim dedin, bak kaldı sözde.

Mehmet Emin Amca pişirirdi ciğer gibi közde.

Sözünde duraydın, görürdüm selvi boyunu.

Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 33 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 1.01.2007 23:02:34

İNSANLAR FARKLI FARKLI MİZAÇTA
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanlar çeşitli zekâlarda ve farklı kabiliyetlerde yaratılmıştır. Kişilerin fıtratında müspet ve menfi birçok özellikler vardır. Hatta aynı ana ve babadan doğan öz kardeşler arasında bile zıt fikirler, farklı özellikler görülmektedir. Dış görünüşü ile farklı farklı olan insan, ruhî yapısı itibariyle de birçok farklılıklara sahiptir. Aile, okul ve çevresinin etkileri de dikkate alındığı zaman, farklılıklar kaçınılmaz bir boyuta ulaşmaktadır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 26.12.2006 19:09:26


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 1011121314151617181920