Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
Hani Nerde ?
Yazar :Mustafa AVCI
Tarih okumayanlar, geçmişte meydana gelen olaylara “Adam sende” deyip aldırış etmeyenler, önemsemeyenler, ibret almayanlar, acaba şu son Filistin, Lübnan ve Irak gibi İslam ülkelerinde batılı vahşîlerin işledikleri cinayetlere şahit olduktan sonra, hâlâ batı medeniyetinden, batılı insanlarının hoşgörüsünden bahsedecekler mi?
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 07.08.2006 10:19:11

SÖZÜNÜN ERİ OLMAK
Yazar :Mustafa AVCI
Yiğit İnsanlardan oluşan bir toplumun üstesinden gelemeyeceği bir mesele olamaz. Hele bu toplum inançlı bir toplumsa, bu toplum Müslüman bir toplumsa, doğrusu bu, gerçeği bu, Ama kazın ayağı pekte öyle olmuyor. Nedense başta Allaha ve çevremize verdiğimiz sözlere sadık kalamıyoruz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 03.08.2006 10:21:32

UZAKLAŞTIK
Yazar :Mustafa AVCI
Uzaklaştık sevgili okurlarım, yemin olsun ki uzaklaştık. Dinimizin, örf ve adetlerimizin emrinden ve emri mucibince yaşamaktan uzaklaştık. Ne garip ki hala uzaklaşmaya devam ediyoruz. Niye ve neden yapıyoruz bilmiyoruz ama iyi yapmadığımızı çok iyi biliyoruz. Nereye kadar gider veya gidecek, nasıl bir hal alacak, nerde ve nereye toslayacağız bilmem ama, toplum olarak iyi bir yere gitmediğimizi iyi biliyoruz. Böyle giderse böyle devam ederse büyük bir nesil faciası yaşayacağımızdan korkuyorum.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 18.07.2006 23:52:09

Söz; Namustur, Senettir
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanlar kendi aralarında yaptıkları sözleşmeleri yerine getirmekle mükelleftirler. Aslında bir insan Allah’a olan sözünü tam olarak yerine getirirse birbirlerine karşıda sözlerini yerine getirmiş olurlar. Günlük yaşantımızda, insanlarla olan ilişkilerimizde en küçüğünden en büyüğüne kadar, söz verdiklerimiz olur. Bu söz vermeler birer akittir. İster istemez siz o insanlarla aranızda akit yapmış olursunuz. Meselâ atıyorum, şu saatte, çarşıda veya ulu caminin önünde buluşalım gibi. Bu bir sözleşmedir. Asla küçümsenmemelidir. Ama sözünü yerine getirmesine engel bir mani çıkarsa o takdirde karşı tarafa, buluşma saatinden önce haber verilip özür dilenmelidir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 11.07.2006 08:59:55

SIR
Yazar :Mustafa AVCI
Müslüman, Müslüman ın kardeşidir, dostudur, sırdaşıdır. Hele aynı hizmet çatısı altında bulunan, aynı havayı teneffüs eden, aynı sorumlulukları yüklenen, aynı gaye için bir araya gelen ayni ipi göğüsleyen bir toplulukta bu hususa oldukça fazla dikkat edilmelidir. Sır saklamak çok sabır ve maharet gerektiren bir görevdir. Eskiler “ser verilir, sır verilmez”(baş verilir sır verilmez) diyerek sır saklamanın sırdaş olmanın ne kadar mühim bir iş olduğuna işaret etmişlerdir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 03.07.2006 09:31:45

Öldükten Sonra Yaşayan İnsanlar Var
Yazar :Mustafa AVCI
Çarklar dönüyor, hayat devam ediyor, iyiler iyiliklerini kötüler kötülüklerini zaman içerisinde yapıyor. Her gün güneş doğudan doğuyor, batıdan batıyor. Gözümüzde hayat ve yaşamda pek değişiklikler olmuyor gibi görünse de hızlı bir şekilde değişiklikler oluyor. Çocuklar büyüyor, gençlik ordusuna katılıyor, gençler büyüyor olgunlaşıyor, olgunlarda hızlı bir şekilde ihtiyarlaşıyor. Kaçınılmaz olan ölüm maalesef yavaş yavaş kapıya dayanıyor ve kapımızı tıklatmaya başlıyor.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 25.06.2006 20:10:21

İYİ BİR NESİL YETİŞTİRMEK KENDİ ELİMİZDE
Yazar :Mustafa AVCI

Bizler insanlar olarak bir yok olma veya hiçlik içinde olmamız gerekir. Yani sonumuzun olduğunu bu sonunda geleceğinin bilincinde olarak yaşamamız gerekmektedir. Çünkü netice bedenî olarak hiç olmaktır. Elimizdeki, maddî olan her şey hiç olacaktır. Yalnız, ruhumuz Allah’a yükselecektir. Yapmış olduğumuz Salih ameller hayırlı kazançlar ve hayırlı evlatlar Rabbimizin katında değer kazanacaktır. Onun için, Allah’ın, her şeyi yoktan var eden yüce kudreti karşısında tevazu elbisesini giymek, tevazu ahlakıyla ahlaklanmak gerekir. Çünkü tevazu, takvada büyük olanların vasfıdır. Salihlerin ahlakıdır.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 21.06.2006 08:53:17

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Yazar :Mustafa AVCI
Müslümanları, düşmanlarına üstün kılan en mühim esaslardan biri "ölürsem şehidim, kalırsam gazi..." inancıdır. Bu durum, ayette "iki güzelden biri" şeklinde ifade edilmektedir. Yani, inançlı bir kişi için savaşta iki güzel neticeden biri vardır: Ya galip gelecek, ya da şehit olacaktır. Geçtiğimiz Salı günü İlimizden ve içimizden yine bir şehit daha  verdik. Hepimizin ciğeri yandı. Çok üzüldük. Allah o şehit olan Orhan Koçak’ın Ailesine bol sabır ve metanet versin. Gerçekten çok zor bir durum. El bebek gül bebek büyütüp yetiştiriyorsun. Her çilelerine göğüs geriyorsun. Bir hainin kurşunlarına hedef olup gidiyor. Acı tarafı bu, Ama Şahadet makamı insanı tek teselli eden taraf ve gururlandıran olaydır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 5 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 12.06.2006 08:38:44

Çocuklarımız Her Şeyimiz
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlu her hal-u karda, en güzel yaşantıya en güzel hizmetlere layıktır. Doğan güneşler batmak üzere doğar, bahar, kuruyup savrulmak üzere yeşerir, yaşamak ve yaşatmak için  doğrulan her çocuk yaşamayı ve kendine verilen değeri bilir.İşte bu serüveninde Çocuklarımız dünyadaki yaşantısını kaliteli bir şekilde yaşarsa veya yaşatılırsa gelecekteki ömründe bereket ve güzellikler olacaktır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 05.06.2006 12:47:01

24 SAATİN HESABI
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlunun en önemli görevi; Rabbini bilmesi, anlaması ve O’nun yolunda hizmetkar olmasıdır. Bir gününü, diğer bir deyimle 24 saatini bu uğurda harcaması insanın üzerine bir borçtur. İnsan çevresine yararlı olmalı, hayırlı hizmetlerde bulunmalı, topluma yaşayışı ile örnek olmalıdır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 29.05.2006 20:12:23


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 101112131415161718