Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
KUR`AN AŞKI VE GERÇEKLER...
Yazar :Recep Kula
Kur’an Aşkı ve Gerçekler… Bir ezanın huzurunda titremekte yüreğim, Çağlar, Şakaklardan akan su misali geçmekte gözlerimden, Ezan duyan kulaklardan gafil nice yıl… Allaaah Allah nidalarından mahrum nice yıl..Muhammed-i makamında ilkbaharlar kanarken şimdi varlığımda, Bir gülün tomurcuğundan doğdum gerçeğin kalbine, Muhammedi… Gül Muhammedi…
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 2.11.2006 17:45:50

HESAP GÜNÜNDE KENDİSİNİN ELİNDEN TUTACAK MELEĞİNİ
Yazar :Recep Kula
Namaz üzerine... İnsan kıldığı namazlarla Hesap gününde kendisinin elinden tutucak meleğini inşa eder, Ne denli sağlam, nedenli kendine hakim kılarsa namazlarını o kadar dinç bir melektir Bekleyen sevdalısını, Ne kadar ertelenirse hayrul- vakit ayakta durmakta zorlanan, çok çok uzak yollardan Çok çok uzun zaman sonra, hesabın en koyusunda Can tende ızdırapta iken, Ümitler bitmek üzereyken gelen nurlu yüzlü ihtiyardır namaz…
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 1.11.2006 10:41:37

KALBİNE ANA BAKIŞIDIR NAMAZ...
Yazar :Recep Kula
Kalbine ana bakışıdır namaz... Hatırlar mısın oyuna daldığın solgun ikindileri? Terkedilmiş sokak başlarını süsleyen çocuksu neşelerde yitirirdin kendini. Üşüdüğün aklına düşmezdi. Toprak kiri ellerini küçük sevinçlerin yumağına sarıp ısıtırdın. Gece, kuzgunî bir şal gibi ağır ağır omuzlarına çökerdi; aldırmazdın. Oyunun heyecanıyla aydınlatırdın yüzünü, gözlerini. Acıktığını farketmezdin. Oyuncak zaferleri kut ve gıda eylerdin kalbine. Evi unuturdun.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 30.10.2006 16:44:25

İSLAMIN GENÇ YÜREKLERİNE
Yazar :Recep Kula
24 Yaşındayım, Yaşamın 24 ayarında… Mermere yazılır gibi ihtişamlı ve kararlıdır ömrümün bu sayfalarında temiz amellerim…. Makam-ül cenneti bilek hakkıyla, yürek hakkıyla, Allaaaaaah aşkıyla almaktır Hak nazarında! Gençliğimin bu gülbaharında, Güzel ahlakın arında, Evvelin ve ahirin, zahirin ve imanın ve irfanın ve islamın paktında Güle durmaktır… Yıla düşmektir cemre cemre… Güne düşmektir güneş güneş…
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 30.10.2006 09:34:43

NE DERSİNİZ?
Yazar :Mustafa AVCI

Dürüstlükle bağdaşmayan söz ve davranışlar, temiz vicdanlı kişilerin vicdanında yasaklanmıştır. Dürüstlük, kişisel ilişkilerden toplumsal ilişkilere, ticari ve mesleki faaliyetlerden kamu görevlerine kadar hayatın bütün alanlarını kapsayan ve mutlaka riayet edilmesi gereken insani bir kanundur hatta bir erdemdir. Bu itibarla; niyette ve düşüncede, özde ve sözde, işte ve davranışta dürüst olup, her türlü sahtekârlıktan sakınmak, dinin ve insan olmanın bir gereğidir.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 30.10.2006 07:25:35

ŞİMDİ ŞEVVAL VAKTİDİR..
Yazar :Recep Kula
Gitti on bir ayın sultanı, Şimdi şevval vaktidir. Şeytanlar serbest, günahlar çekici, aldatıcı Baki dünyan için azıklar biriktirdin rahmetül ramazan boyunca, Temiz ameller kazıdın gül kokulu yüreğinle ömür mermerine… İblis köşe başlarını kollamakta şimdi. Sakın düşme onların hain tuzaklarına! Zira düşenin hali pek yaman hesab-ı mizanda Bu yaratan Rabbinin ahtidir. Ey yüreğinde katmer katmer Allahı açtıran, Ey hak yoluna kanat açmış ceylan! Bak mevsim hala bahardır, Vakit şimdi şevval vakti, Alemlere rahmet vesilesi can Muhammed müjdeledi! Bu ayda 6 gün oruç tutan 365 gün bahtiyardır ..
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.10.2006 23:43:19

BİRLEŞSİN YÜREKLER BİR SECDENİN YÜCELİĞİNDE...
Yazar :Recep Kula

Birleşsin yürekler bir secdenin yüceliğinde, Allaaah diyerek çoşsun İllallah! Ne müjdeler vardır iman hikmetinde, Şükür ona Hamd ona Övgü ona. Zikrullah! Denizler mürekkep olsa Ve yazsanız bitmez yinede nimetleri Ki, bir o kadar daha deniz olsa... O ki rahmeti kahrını, Affı mahvını aşandır, Gaflete düşmüş şu gönüllerimiz bunun bir farkında olsa…

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.10.2006 18:09:53

NURLU DUALAR
Yazar :Recep Kula
Kul ne zaman açsa elini, Melekler gelir Rabbinden sağanak sağanak… Her Allaaaah nidası katmerlenmiş gül olur Rabbe Ve nur olur, onur olur, rahmet olur, Kabul olur, kabul olur, kabul olur Rabbinden, senden içeri, Rabbe tutunan hata yapmaz, Rabbe tutunan büsbütün cennet içeri, Kitab-ı nurdur onun beşerle konuşması, Ve her ayet doğrunun, yanlışın, günahın, cennetin haritası, Onu bizlere öğreten Habib ne temiz, ne yüce ahlaklı..
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 26.10.2006 00:29:55

DUA
Yazar :Recep Kula

Selam, sevgili dostlar, öncelikle başta sizler olmak üzere cümle islamın mubarek ramazan bayramını kutlar, cümlemiz hakkında sayısız hayırlara versile olmasnı dilerim yüceler yücesinden. Baki el*- Kerimden. Ve bu duamı hepinize armağan ediyorum bayram şekeriniz niyetine: İnşallah her gün yeni bir duamla sizlerle beraber olmak isterim. Yakında çıkıcak kitabımdan kesitler olucak bunlar: Selam, sevgili dostlar, öncelikle başta sizler olmak üzere cümle islamın mubarek ramazan bayramını kutlar, cümlemiz hakkında sayısız hayırlara versile olmasnı dilerim yüceler yücesinden. Baki el*- Kerimden. Ve bu duamı hepinize armağan ediyorum bayram şekeriniz niyetine: İnşallah her gün yeni bir duamla sizlerle beraber olmak isterim.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 26.10.2006 00:20:19

ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR.
Yazar :Mustafa AVCI
Merhaba sevgili okurlarım. Ramazan; Millî birlik ve beraberlik duygularımızın zirveye ulaştığı, dayanışma ve kaynaşmanın daha yoğun yaşandığı müstesna bir zaman dilimidir.İşte bu müstesna zaman dilimi olan ramazan’ı  şerifin son haftasını da tüm ülkede olduğu gibi Aksaray da da,Allah tan bir mani olmazsa geride bırakarak,hep birlikte huzur içinde önümüzdeki pazartesi bayramı idrak edeceğiz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.10.2006 15:13:22


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 1011121314151617181920