Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
ADİL OLMAK VE ADALETLİ DAVRANMAK
Yazar :Mustafa AVCI
Bir cemiyet için, bir millet için bir toplum ve bir aile için adâlet, insanın damarında dolaşan kan gibidir. Adâlet mekanizması sıhhatli çalışırsa, cemiyet hayatı da sıhhatli olur. Dilerseniz Hazret-i Ömer devrinden bir misâlle bugünkü köşe yazımıza yön verelim. Ashâb-ı kirâmın ileri gelenlerinden, Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz`in iştirak ettiği hiçbir gazâdan geri kalmayan, bazen da Medîne`de Efendimiz  (s.a.v.)`e vekâlet eden Ensâr`dan Muhammed bin Mesleme Hz. Ömer `in halifeliği esnasında onun `Şikâyet Masası` reisi idi. Memurlarla alakalı şikâyetler bu masaya gelirdi. O, gelen bu şikâyetleri inceler, araştırırdı.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 23.04.2006 21:59:58

ÇOK KEŞKELER VAR
Yazar :Mustafa AVCI
Bu gidişat nereye, nereye kadar devam edecek..Görsel ve yazısal basından edindiğimiz izlenimler. Dünya üzerinde yaşayan Müslim gayri Müslim bütün toplumlarda büyük bir bozulma yaşanmaktadır. Bu bozulma hem itikâdî, hem amelî, hem de ahlâkî yönden çılgınca devam etmektedir. Biz Müslümanlar tarih boyunca imanı güçlü, Salih ameller yapmakta yarışan, hep iyilik düşünen, iyilik yapan bir milletin varisleriyiz.Her zaman varlıkları ile gurur duyduğumuz dürüst yaşantıları ve  sözleri ile bu günkü yaşantılarımıza ışık tutan atalarımız, kötülüklere karşı çok duyarlı ve tepkili oldukları için,kötüler kötülük yapmaya, zalimler zulüm yapmaya mazlumun elinden malını sermayesini bağırda bağırda almaya cesaret edemezlermiş .
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 17.04.2006 15:27:35

İNSAN İLİŞKİLERİ
Yazar :Kemal COŞGUN
İNSAN İLİŞKİLERİ VE DEĞERLERİ: İLİŞKİ İNSAN DEĞERİ ÜZERİNE KURULMALIDIR İnsanların bedensel, sosyal, bilişsel ve ruhsal gereksinmeleri olduğu bilinen bir gerçektir. Yiyecek, giyecek, barınma, ekonomik, güç, sağlık, kişinin bedensel gereksinmelerini karşılar. Diğer insanlara olan gereksinmemiz, sevme, sevilme, ait olma, sosyal gereksinmemiz ifade edilir. Öğrenme bilme, zihinsel gelişme, analama, bilişsel gereksinmemizin sonucu olarak doğarlar. Öldükten sonra hayırla anılma, bir katkıda bulunmuş olma, evrende anlamlı bir yer alma, ruhsal gereksinmemiz olarak adlandırılmıştır. 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 4 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.04.2006 10:07:45

SABIR, MÜCADELE VE İNANÇ
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlunun fıtratında vardır. Eksik düşündüğü yönlerini asla göstermek istemez. Eksikliklerini herkesten saklamanın daha büyük bir eksiklik olduğunun farkında olamaz. Bir hikâyeyi bu gün sizinle paylaşmak istedim. Dokuz yaşındaki bir çocuk ve bunun en büyük hayali günün birinde çok iyi bir judocu olmaktır. Bir gün trafik kazası sonucu sol kolunu tamamıyla kaybeder.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 13.04.2006 17:15:37

ASLAN YÜREKLİLER
Yazar :Mustafa AVCI
Güzel bir güne  hep birlikte merhaba dedik. Her günün hem güzellikleri hem de çilesi vardır.Güzellikler üstüne güzellikler sergileyen  bir Kurum  vardır ki,onlar için bugünler,yani bu hafta hem güzel,hem de güzel olduğu kadar özel. Bu kurum Emniyet Genel Müdürlüğü. Yani Türk Polis Teşkilatı. Bu hafta Polisimizin gurur haftasıdır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 05.04.2006 23:34:16

En Değerli Armağan
Yazar :Duran KOÇAK
Adam 3 yasindaki kizini, pahali bir hediyelik kaplama kagidini ziyan ettigi için azarlamisti. Küçük kiz, koskoca bir paket altin yaldizli kagidi bir kutuyu egri bügrü sarmak için kullanmisti....
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 30.03.2006 09:39:20

Çocuk ve Yalan
Yazar :Mustafa AVCI
Merhaba www.cumalikoyu.com okurları.Yalan masum değildir. Ama çocuk dünyadaki en masum en temiz  varlıktır. Ve o minik ağzına yalan asla yakışmaz . Ama ne yazık ki, çocuklar yalan söylüyor, yalan yere yemin ediyor. Peki bu çocuklar yalana nereden alışıyor? Çoğumuzun cevabı ‘sokak’ olacaktır. Ama bence bu, yanlış bir tespit. Çünkü çocuk için ilk eğitim aldığı yer, Ana kucağı, baba ocağı olan ,aile ortamıdır. çocuk yalana öncelikle evdeki ortamdan yani anne,baba ve kardeşlerden  alışmaktadır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 25.03.2006 21:23:21

Muhtar Adayları
Yazar : Durmuş Ali GÖKKAYA (Bölükbaş)
Adaylar sırasınca geldiler
Seçim olduğunu yeni bildiler
Yüz yetmiş haneyi üçe böldüler
Mevlam adayları islah eylesin
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 6 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 23.03.2006 23:39:43

Ana Hakkı El Öpmeyle Ödenmez
Yazar : Durmuş Ali GÖKKAYA (Bölükbaş)

Geçen günlerim hayal düş idi
Ben bir yavruya dayanamam kuş idi
Dokuz aya beni bedeninde taşıdı
Ana hakkı el öpmeyle ödenmez

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 5 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 23.03.2006 23:24:30

Adam Gibi Dost
Yazar :Mustafa AVCI
Yaşayan insanın yaşadığı süre içerisinde,iyi zamanları kadar,zor zamanları da vardır. O zor anlarında insan, yanında  dostlarını görmek, o dostlara derdini açmak, ve derdini onlarla paylaşmak arzu eder.İnsanın  öyle zor zamanlarda yalnız kalması tehlikeli durumlar arz eder. Hayatında atmış olduğu yanlış adımlar ve dost bildiği yanlış kişiler psikolojisi ninin bozulmasına,sıkıntıların  peş peşe oluşmasına sebep olur. İşte bu yüzden, bu anlarda insanın en büyük ihtiyacı,adam gibi dost’a ihtiyaç duyar.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 22.03.2006 23:53:54


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 101112131415161718