Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
İYİ BİR NESİL YETİŞTİRMEK KENDİ ELİMİZDE
Yazar :Mustafa AVCI

Bizler insanlar olarak bir yok olma veya hiçlik içinde olmamız gerekir. Yani sonumuzun olduğunu bu sonunda geleceğinin bilincinde olarak yaşamamız gerekmektedir. Çünkü netice bedenî olarak hiç olmaktır. Elimizdeki, maddî olan her şey hiç olacaktır. Yalnız, ruhumuz Allah’a yükselecektir. Yapmış olduğumuz Salih ameller hayırlı kazançlar ve hayırlı evlatlar Rabbimizin katında değer kazanacaktır. Onun için, Allah’ın, her şeyi yoktan var eden yüce kudreti karşısında tevazu elbisesini giymek, tevazu ahlakıyla ahlaklanmak gerekir. Çünkü tevazu, takvada büyük olanların vasfıdır. Salihlerin ahlakıdır.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 21.06.2006 08:53:17

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Yazar :Mustafa AVCI
Müslümanları, düşmanlarına üstün kılan en mühim esaslardan biri "ölürsem şehidim, kalırsam gazi..." inancıdır. Bu durum, ayette "iki güzelden biri" şeklinde ifade edilmektedir. Yani, inançlı bir kişi için savaşta iki güzel neticeden biri vardır: Ya galip gelecek, ya da şehit olacaktır. Geçtiğimiz Salı günü İlimizden ve içimizden yine bir şehit daha  verdik. Hepimizin ciğeri yandı. Çok üzüldük. Allah o şehit olan Orhan Koçak’ın Ailesine bol sabır ve metanet versin. Gerçekten çok zor bir durum. El bebek gül bebek büyütüp yetiştiriyorsun. Her çilelerine göğüs geriyorsun. Bir hainin kurşunlarına hedef olup gidiyor. Acı tarafı bu, Ama Şahadet makamı insanı tek teselli eden taraf ve gururlandıran olaydır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 5 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 12.06.2006 08:38:44

Çocuklarımız Her Şeyimiz
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlu her hal-u karda, en güzel yaşantıya en güzel hizmetlere layıktır. Doğan güneşler batmak üzere doğar, bahar, kuruyup savrulmak üzere yeşerir, yaşamak ve yaşatmak için  doğrulan her çocuk yaşamayı ve kendine verilen değeri bilir.İşte bu serüveninde Çocuklarımız dünyadaki yaşantısını kaliteli bir şekilde yaşarsa veya yaşatılırsa gelecekteki ömründe bereket ve güzellikler olacaktır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 5.06.2006 12:47:01

24 SAATİN HESABI
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlunun en önemli görevi; Rabbini bilmesi, anlaması ve O’nun yolunda hizmetkar olmasıdır. Bir gününü, diğer bir deyimle 24 saatini bu uğurda harcaması insanın üzerine bir borçtur. İnsan çevresine yararlı olmalı, hayırlı hizmetlerde bulunmalı, topluma yaşayışı ile örnek olmalıdır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 29.05.2006 20:12:23

SINAV KAYGISIYLA BAŞA ÇIKMA YOLLARI
Yazar :Murat ÖZCAN
Gerçekte sağlıklılığın korunması ve aşama yapılması için belirli düzeyde, aşırı olmayan, kaygıya ihtiyaç vardır. Kaygı temelde kişiye rahatsızlık veren olayın kendisinden değil olayın kişi için taşıdığı anlamdan kaynaklanmaktadır. Bir çok öğrenci sınavlarla birlikte kişiliğinin ve varlığının değerlendirildiğini düşünür. Kaygı, beyinde öğrenmek için gerekli olan protein zincirlerinin kurulmasını engeller. Daha açık bir ifadeyle kaygı zihinsel faaliyeti açan en önemli faktörlerdendir. İnsanın kaygıdan kurtulabilmesi için öncelikle vücudunu gevşetmeyi öğrenmesi gerekir. Vücudu gevşetmenin üç yolu vardır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 6 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 26.05.2006 09:55:38

Her İşte Bir Hayır Saklı
Yazar :Mustafa AVCI
Bugün çok dikkatimi çeken bir hikâyeyi siz okurlarımla paylaşmak istedim. Mutlaka bunda da bir hayır vardır. Bugünkü yazıma konu olan hikâye de bu doğrultuda.İnşallah bu hikayeden herkes bir şeyler alır düşüncesindeyim.Bir zamanlar Afrika`daki bir ülkede hüküm süren bir kral varmış. Kral, daha çocukluğundan itibaren arkadaş olduğu, birlikte büyüdüğü bir dostunu hiç yanından ayırmazmış. Nereye gitse onu da beraberinde götürürmüş. Kralın bu arkadaşının ise değişik bir huyu varmış. İster kendi başına gelsin ister başkasının, ister iyi olsun ister kötü, her olay karşısında hep aynı şeyi söylermiş Bunda da bir hayır var!" Bir gün kralla arkadaşı birlikte ava çıktılar. Kralın arkadaşı tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ateş ediyordu.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 23.05.2006 09:50:08

HAYATIN ANLAMI NEDİR?
Yazar :Murat ÖZCAN
  • Hayat bir oyuna benzer istediğimiz kartları elde etmek elimizde değildir, ancak oynamak elimizdedir. (Terence)
  • Hayat insana verilmemiştir, kiralanmıştır. (Syrus
  • Hayat hayal dokuyan bir tezgahtır. (Vachel Lindsoy)
  • Tırnağın varsa başını kaşı, kimseden kimseye vefa yok imiş. (Karacaoğlan)
  • Hayattan korkmayın çocuklar, iyi ve doğru birşeyler yaptığınızda hayat öğle güzel ki. (Dostayovski)
  • Dilerim bütün hayatınız boyunca yaşarsınız. (Jonathan Swit)
  • Yaşam bir davuldur. Tokmağını kim yakalarsa gürültüsünü o çıkarır. (Anomim)
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 18.05.2006 14:17:59

YALANCI SEVGİLER
Yazar :Mustafa AVCI
Sevgi en güzel duygu.!!! Onunla insanlar daha bir değer kazanıyor, gelişiyor, büyüyor ve toplumlarda mertebe, seviye sahibi oluyor. Sevgisiz bir hayat, tatsız tuzsuz bir hayat gibidir. Onsuz bir hayatın hiçbir manası olmadı ve yoktur. Sevgi, yaşantımıza renk, hayatımıza mutluluk, ömrümüze bereket katar. Sevgi ile beraber başka bir güzellik daha vardır ki, oda merhamettir. Seven kişinin yüreği merhametle doludur. Çok yufka yürekli olur. Merhamet, bir gönül gıdasıdır. Ama kalbinde sevgi olmayanın merhamet duyguları da mutlaka körelecektir. Kısaca, sevgisiz bir hayat kâbus dolu bir hayat gibidir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 16.05.2006 14:51:48

Niçin?
Yazar :Mustafa AVCI
Bugünkü yazıma büyük bir NİÇİN le başlamak istedim. Kainatın Efendisi bizlere şöyle buyuruyor. Sizden hiçbiriniz Müslüman kardeşini sevmedikçe gerçekten iman etmiş sayılmaz. Demek ki Müslüman, din  kardeşini sevecek. aralarında zaman zaman beşeriyet icabı hadiseler zuhur etse de ufak tefek tatsızlıklar olsa da bunu kine, gareze, düşmanlığa dönüştürmeden onu yok edecek veya ona mahal vermeyecektir. Hemen ondan vazgeçmek, tövbe etmek ve suçlu olan suçsuzdan özür dilemek, suçsuz olan da suçluyu affetmek durumundadır. Affetmek kadar büyük bir güzellik  olamaz.. Din kardeşinden özür dilemek de bir fazilettir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 9.05.2006 10:00:38

ÇOCUK NEYİ ÖGRENİR
Yazar :Murat ÖZCAN
  • Eger bir çocuk kinanarak yasarsa suçlamayi ögrenir.
  • Eger bir çocuk düsmanca davranislar içinde yasarsa kavga etmeyi ögrenir.
  • Eger bir çocuk alay edilerek yasarsa sikilganligi ögrenir. -Eger bir çocuk utanç içinde yasarsa suçluluk duymayi ögrenir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 8.05.2006 09:30:58


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 1011121314151617181920