Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
ÇOCUK RUH SAĞLIĞI
Yazar :Murat ÖZCAN
 ÇOCUK RUH SAĞLIĞI  Ruh Sağlığı Problemleri : Bir çocuğun ateşinin yükseldiği kolayca anlaşılabilir, fakat ruh sağlığının bozulduğunu anlamak daha zordur. Çünkü ruh sağlığı ile ilgili problemler her zaman gözle görülmeyebilir ama belirtilerini anlamak mümkündür. Ruh sağlığı problemleri teşhis edilebilmektedir. Ruh sağlığı uzmanları belirtilerle ilgili bilgileri toplamakta ve incelemektedirler. Depresyon ve kaygı ile uyum, yeme bozuklukları ve dikkat eksikliği/hiperaktivite ruh sağlığı problemlerinden bazılarıdır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 8 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 04.05.2006 10:26:08

İNSANI İNSAN YAPAN MERHAMET DUYGUSUDUR
Yazar :Mustafa AVCI
Bir insan da merhamet duygusu yoksa o insandan çevresine mutlaka zarar gelir. Kendinden güçlülere gücü yetmezse, kendinden zayıf olan insanlara ve çaresiz, savunmasız hayvanlara zarar verir. Nitekim böylesi de oluyor. Günümüzde hala at dövüşü it düğüşü vesaire vesaire, gibi bazı hayvanlara işkence ediliyor. Allah aşkına ben merhametliyim diyen kişiye böylesi cahilane işler yakışır mı ? El cevap yakışmaz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 01.05.2006 17:07:54

BACIYA YAKILAN AĞIT
Yazar : Durmuş Ali GÖKKAYA (Bölükbaş)
Neydi derdin de ermedin senin
Bulunmaz emsalin ,yoğudu dengin
Dilerim Mevla’dan ahretin zengin
Kara ölüm bir gün gelirmiş bölük
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 12 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 30.04.2006 22:08:30

BEN ANAMI iSTiYORUM
Yazar :Anonim

Sensizlige bir türlü alışamadım
Ben kendimi artık boşverdim
İnsanlara ben hepten küstüm
Şu fani dünyayı ben anlıyamadım

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 27.04.2006 21:30:24

ADİL OLMAK VE ADALETLİ DAVRANMAK
Yazar :Mustafa AVCI
Bir cemiyet için, bir millet için bir toplum ve bir aile için adâlet, insanın damarında dolaşan kan gibidir. Adâlet mekanizması sıhhatli çalışırsa, cemiyet hayatı da sıhhatli olur. Dilerseniz Hazret-i Ömer devrinden bir misâlle bugünkü köşe yazımıza yön verelim. Ashâb-ı kirâmın ileri gelenlerinden, Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz`in iştirak ettiği hiçbir gazâdan geri kalmayan, bazen da Medîne`de Efendimiz  (s.a.v.)`e vekâlet eden Ensâr`dan Muhammed bin Mesleme Hz. Ömer `in halifeliği esnasında onun `Şikâyet Masası` reisi idi. Memurlarla alakalı şikâyetler bu masaya gelirdi. O, gelen bu şikâyetleri inceler, araştırırdı.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 23.04.2006 21:59:58

ÇOK KEŞKELER VAR
Yazar :Mustafa AVCI
Bu gidişat nereye, nereye kadar devam edecek..Görsel ve yazısal basından edindiğimiz izlenimler. Dünya üzerinde yaşayan Müslim gayri Müslim bütün toplumlarda büyük bir bozulma yaşanmaktadır. Bu bozulma hem itikâdî, hem amelî, hem de ahlâkî yönden çılgınca devam etmektedir. Biz Müslümanlar tarih boyunca imanı güçlü, Salih ameller yapmakta yarışan, hep iyilik düşünen, iyilik yapan bir milletin varisleriyiz.Her zaman varlıkları ile gurur duyduğumuz dürüst yaşantıları ve  sözleri ile bu günkü yaşantılarımıza ışık tutan atalarımız, kötülüklere karşı çok duyarlı ve tepkili oldukları için,kötüler kötülük yapmaya, zalimler zulüm yapmaya mazlumun elinden malını sermayesini bağırda bağırda almaya cesaret edemezlermiş .
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 17.04.2006 15:27:35

İNSAN İLİŞKİLERİ
Yazar :Kemal COŞGUN
İNSAN İLİŞKİLERİ VE DEĞERLERİ: İLİŞKİ İNSAN DEĞERİ ÜZERİNE KURULMALIDIR İnsanların bedensel, sosyal, bilişsel ve ruhsal gereksinmeleri olduğu bilinen bir gerçektir. Yiyecek, giyecek, barınma, ekonomik, güç, sağlık, kişinin bedensel gereksinmelerini karşılar. Diğer insanlara olan gereksinmemiz, sevme, sevilme, ait olma, sosyal gereksinmemiz ifade edilir. Öğrenme bilme, zihinsel gelişme, analama, bilişsel gereksinmemizin sonucu olarak doğarlar. Öldükten sonra hayırla anılma, bir katkıda bulunmuş olma, evrende anlamlı bir yer alma, ruhsal gereksinmemiz olarak adlandırılmıştır. 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 4 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.04.2006 10:07:45

SABIR, MÜCADELE VE İNANÇ
Yazar :Mustafa AVCI
İnsanoğlunun fıtratında vardır. Eksik düşündüğü yönlerini asla göstermek istemez. Eksikliklerini herkesten saklamanın daha büyük bir eksiklik olduğunun farkında olamaz. Bir hikâyeyi bu gün sizinle paylaşmak istedim. Dokuz yaşındaki bir çocuk ve bunun en büyük hayali günün birinde çok iyi bir judocu olmaktır. Bir gün trafik kazası sonucu sol kolunu tamamıyla kaybeder.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 13.04.2006 17:15:37

ASLAN YÜREKLİLER
Yazar :Mustafa AVCI
Güzel bir güne  hep birlikte merhaba dedik. Her günün hem güzellikleri hem de çilesi vardır.Güzellikler üstüne güzellikler sergileyen  bir Kurum  vardır ki,onlar için bugünler,yani bu hafta hem güzel,hem de güzel olduğu kadar özel. Bu kurum Emniyet Genel Müdürlüğü. Yani Türk Polis Teşkilatı. Bu hafta Polisimizin gurur haftasıdır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 05.04.2006 23:34:16

En Değerli Armağan
Yazar :Duran KOÇAK
Adam 3 yasindaki kizini, pahali bir hediyelik kaplama kagidini ziyan ettigi için azarlamisti. Küçük kiz, koskoca bir paket altin yaldizli kagidi bir kutuyu egri bügrü sarmak için kullanmisti....
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 30.03.2006 09:39:20


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 1011121314151617181920