Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
GÖDELER`İM
Yazar :Kadir ÖZENEN

Var mı idi canım Gödeler’im okuryazarın

Ağaların, Beylerin, Efendilerin, Paşaların

Kaldı mı şimdi caminin yanında gezenlerin

Şu yalan dünyada boşmuşsun Gödeler’im
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 15 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 10.12.2008 22:48:56

HAYAL
Yazar :Kadir ÖZENEN
Hülyanın teptiği şu tatlı anı
Seninle paylaşmak ne güzel
Hayal meyvesindeki saklı zamanı
Dudaktan kalbe sunmak ne güzel
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 4 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 1.12.2008 23:13:48

KIRK ŞAKİRTLER MEZARLIĞI
Yazar :Kadir ÖZENEN

(Şakirt: Talebe, öğrenci)

 

Sevgili Cumali Köyü sitesini ziyaret eden dostlar. Mısır hatıralarımı sizlerle paylaşacağımı bildirmiştim. Fakat elimde olmayan nedenlerle bunu biraz uzattım.

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Öğretim görevlisi Dursun Bey’le El-Ezher Üniversitesinin bahçesinde otururken çeşitli yaşta öğrenciler önümüzden geçtiler. Konu Mısır’daki dini eğitime geldi. Herkes fikrini söyledi. Dursun Hoca size bir hatıramı anlatayım, ben çok etkilendim siz ne dersiniz dedi:

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 10 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 2.11.2008 22:27:41

MISIR HATIRALARI
Yazar :Kadir ÖZENEN
Geçenlerde Mısır’a gittim. Mısır’ı çok merak ediyordum. Mısır medeniyetini,  Hazreti İbrahim’in Mısır yolculuğunu, Hazreti Musa’nın Mısır’daki yaşama şartlarını ve bir sepete konup Nil Nehrine bırakılışını, Nil’in nazlı nazlı akışını ve Hazreti Yusuf’un Mısır zindanlarını görmek istiyordum.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 6 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 19.09.2008 18:44:39

EYLEMİNİ NİYETİNE KURBAN ET
Yazar :Recep Kula
Kalbi ve ruhu, aşkı ve vicdanı nerededir insanın? Sadece üst üste koyduğu tuğlaların yüksekliği ile mi değerlendirirsiniz bir duvar ustasının kıymetini meselâ? Duvar ustasının tuğlaları aşk ü şevk ile döşemesi ile isteksiz ve husursuz döşemesi arasında fark yok mudur? Kalbi nerededir ustanın? Aşkı hangi perdenin ardındadır? Ustanın aşkını ve iştiyakını alıp masanın üzerine koyabilir miyiz? Bir terazi kefesinde tartabilir miyiz kalbinin acılarını? Bir hoparlöre aktarabilir miyiz vicdanının sesini?
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Salih CAN - 4.09.2008 09:09:46

Hoşgeldin Kalbimize Sevgili Pişmanlık
Yazar :Recep Kula
 Tenimizdeki çizik olmadan nasıl anlamıyorsak canımızın incinebilirliğini, pişmanlığın sızısı olmadan fark edemiyoruz içimizde saklı masumiyetin kırılganlığını. Sessizce akıp giden suyun önüne çıkan bir çağlayan yahut kaya gibi suçlarımız; vicdanımızın sessiz bekçiliğini hatırlatırlar bize, girdaplar, fırtınalar katarlar masum sandığımız hayatımıza. Kendimizi masum ve günahsız, hatasız ve kusursuz bildiğimizde kalınlaşıveren, kalınlaştıkça da ruhumuzu sağırlığa hapseden demir perdeyi yıkar günahlar.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Salih CAN - 4.09.2008 09:08:53

Dua
Yazar :Recep Kula
Oruçla açılmış bir Fatiha var artık dudaklarımızda... Her istediğimize elimizi uzatabileceğimizden eminken, şeffaf ve yumuşak bir kılıç gibi iner; elimizi eşyadan keser oruç. Eşya ile aramızı açar. Eşya ile aramızda, karşılıklı razı olunmuş bir yabancılık inşa eder. Bu yabancılık, Yaradan’ın eşyayı bize tanıdık ve yakın edişinin hatırlatıcısı olur.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Salih CAN - 4.09.2008 09:07:59

Dua
Yazar :Recep Kula
01.09.2008/ Ramazanın ilk sahur vakti…. Bu gün ramazanın ilk günü, İlk Sahur, Gecenin bu en mütevazi vaktinde evimin balkonundan şehre bakıyorum Bardaktan boşanırcasına rahmet meleği yağıyor Rabbimin gülcemre semahından Karanfil kokuyor alem Cennetten süzülürcesine… Beli ki Ramazan, gülcemre kokusuyla merhaba dedi daha ilk geceden bize… Rüzgarın uğultusuyla ılgıt ılgıt yayılan karanfil kokusuna umutlarımı ilikledim… Ve sevinçlerimi birde… Rahmet vaktinin kalbini kalbime koydum, Ve en huzurgah semahlarda buldum kendimi… Günahlarımdan arınmak için, Bana bir fırsat daha veren alemlerin Rabbine Varlığın ve yokluğun sahibine Rahman ve Rahiym olan Allahıma büyüdüm damar damar, Hücrelerimden kocaman bir pişmanlık kopardım ve gönderdim bana tahsis edilmiş meleğin bakışlarında… Affetmek onun şanındandır O ne zaman kendisine büyüyen yüreklere uzak oldu ki? Allahım! Sen ki yokluktan varlık, Darlıktan bolluk, Hüsrandan huzur bahçelerine çıkaransın! Nefsimin ve iblisin kirli ellerine bırakma beni! Varlığımı her daim varlığına dair kıl! Her günümü ramazan her gecemi kadir kıl, Şüphesiz sınav vesilesi olarak yarattın bu alemi, Beni, anne babamı ve cümle islamı bu yaman sınavdan galip çıkar! Ey Kalbimin doğrusu! Yaratılmış her şeyin sahibi Yegane rotası! Yaratıkların sayısınca hamd sana! Allahüekber!
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Salih CAN - 2.09.2008 08:27:08

ORTAKÖY AKŞAMLARI
Yazar :Kadir ÖZENEN

Ortaköy’de herhangi birgün akşam olsa

Akpınar’da beni sarar sarmalar bir hüzün

Garimen’den  geçerken seni hatırlarım da

Oturur Çatin Köyündeki gençliğime yanarım

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 9 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 5.08.2008 02:26:47

Yazar :Mustafa AVCI

Bu güzel Aksaray’ımız hem nüfus, hem de ekonomik alanda çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Tabiiki sorunlar ve sıkıntılar da bununla birlikte baş döndürücü şekilde büyüyor.
Özellikle trajik hadiseler ve içerisinden bir türlü çıkılamayan sorunlar, olaylar ve pislikler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 17.06.2008 21:08:55


 1  2  3  4  5  6  7 8 9 1011121314151617181920