Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
DÜŞÜNCE KİRLİLİĞİ
Yazar :Mustafa AVCI
Her şeyin bir kirliliği vardır. Mesela çevre kirliliği, su kirliliği, hava kirliliği, deniz kirliliği, görüntü kirliliği vesaire vesaire Ama en önemlisi düşünce kirliliği. Hani deriz ya;insanların düşüncelerine saygı göstermeliyiz. İnsanlar hangi görüşten olursa olsun görüşlerine saygılı olmalıyız. Onları severken Allah rızası için sevmeliyiz. Yunus’un dediği gibi Yaratılanları severim Yaratandan ötürü. Meğer bu sözler bazı insanlar için geçerli değilmiş ve hep dilde kalıyormuş. Ben şuna iyice inandım ki bazı İnsanların düşündüğüyle icraatı bir olmuyor.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 21.06.2007 21:48:03

ÇALIŞMAK İNSANI MUTLU EDER
Yazar :Mustafa AVCI
Bugünkü yazımızda çalışkanlık ve hareketliliğin ömrümüze ve mutluluğumuza  katkısını işlem istedim.Çalışkanlık, hareketlilik derken dünyada ve ahirette yüzümüzü güldüren, hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren istisnasız her faaliyeti kastediyorum.Çalışırken dinlenen bir neslin evladı iken, dinlenirken yorulan bir nesil olduk çıktık ne dersiniz? 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.06.2007 11:02:33

YAPAMAZSIN
Yazar :Kadir ÖZENEN

Her an zaman kayar, ellerinle tutamazsın.

Oturup ta tepe dallara bir türlü bakamazsın.

Üzülürsün, yanarsın, sesini duyuramazsın.

Ey gönül bir türlü köyüne kavuşamazsın.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 9 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 01.06.2007 21:27:59

BU GÜNÜ İYİ DEĞERLENDİRELİM
Yazar :Mustafa AVCI
Varlık âleminin en mükemmel ve en şerefli yaratığı insanoğludur ve bu şerefli yaratık insanın aslı da herkesin bildiği gibi bir damla sudur. Topraktan halk edilen Hz. Âdem (a.s.)’ın suyu ise kudret eliyle yoğrulan çamura üfürülen ruhun ve teneffüs ettiği havanın içindedir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 15.05.2007 20:17:47

AYI İZİNİ KURT İZİNE KARIŞTIRIYORUZ
Yazar :Mustafa AVCI
Kendimize öyle bir eziyet ediyoruz ki demeyin gitsin. Şu üç günlük dünyada fitneyi fesadı, yalanı dolanı, iftirayı, birbirine çamur atmayı, ayaklara ip takmayı kalbimize doldurarak adeta sıkıntıdan patlıyoruz. Üç kuruşluk menfaat için insanların geleceği ile oynar hale gelmiş bir toplum olmuşuz. İnsanları hor ve hakir gören küçümseyen küçük beyinli insanlara selime kasabasındaki peri bacasının  zirvesindeki kilisenin kapı üzerindeki yazıyı okumalarını tavsiye ederim.Aynen şu cümleler yazılı Bu dünyada hoş görü ve iyi niyet ten gayrisi yalandır.Asırlar öncede bu dünya üzerinde iyi niyetli olmayanlar varmış ki o söz kulaklarına küpe olsun diye mabedin girişine yazmışlar. Hoşgörü ve iyi niyetli olamayan insanları baş tacı yapan insanları toplum olarak dışlamak yerine adeta onlara kol kanat oluyoruz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 10.05.2007 11:58:12

Şiir
Yazar :Anonim

Avutmuş Oldunuz Söz verip te cayanlar
Sözlerinde Durmayanlar
Nasılsınız ne haldesiniz
Dost bildiğim utanmazlar
Sözleriniz çıkıyor su yüzüne
Yalanlar nefretleri aldı bile
Alnım ak başım diktir ki
Taş atıyorum gözünüze

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 07.05.2007 08:09:46

SON ÇORBA
Yazar :Kadir ÖZENEN

      Çanakkale savaşının yıldönümlerinde çeşitli etkinlikler yapılır, hatıralar anlatılır. Bu hatıralar geçmişten geleceğe bir köprüdür. Bu köprünün üstünden geçerken ummadığınız adsız kahramanlarla karşılaşırsınız bazen üzülür, bazen de iftihar edersiniz.
     Okulun birinde izcilerden sorumlu bir öğretmen hatırasını anlatıyor: İzci öğrencilerle Çanakkaleye gittik. Gündüz etkinliklere katıldık şiirler marşlar söyledik bilenler atalarına dua etti. Altı yedi yüz metre ileride Anzaklar kendi inançlarına göre ayin çıkardılar. Biz de uzaktan onları seyrettik.Biz bir kaç bayan öğretmen ateş yakıp boğazın serin bir yerinde sohbet ettik. Ilık bir bahar akşamıydı. Hepimiz hüzünle dedelerimizin kahramanlıklarını yad ettik. Biraz sonra bazı kız öğrenciler geldi.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 14 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 29.04.2007 22:30:59

BÖYLE BİR ACI DAHA GÖSTERMESİN MEVLA
Yazar :Mustafa AVCI
Aksaray son yıllarda böyle bir acı görmedi. Veya böyle bir acıya sahne olmadı. Milletçe çok üzüldüğümüz gibi Aksaraylı olarak ta adeta kahrolduk. 14 Nisan Cumartesi sabah arkadaşımın birisi erkenden beni telefonla aradı. Önce cep telefonumu aramış ulaşamamış sonra ev telefonundan aradı. Efendim dedim. Sen hala yatıyor musun? saatime baktım saat 7 30 hayırdır ne oldu ? Ama kalbim göğüs kafesinden çıkacak gibi, yahu nasıl gazetecisin 32 kişi kazada öldü dedi ama ben ne yapacağımı şaşırdım kalktım sağa baktım sola baktım televizyonu açtım bir şey öğrenemedim. Hemen hastaneye koştum birde ne göreyim ortalık ana baba günü ambulansların biri giriyor biri çıkıyor. Mevla insanlarımıza böyle acıyı bir daha göstermesin.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 8 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 25.04.2007 14:36:51

SEPET SEPET YUMURTA SEN BENİ UNUTMA
Yazar :Mustafa AVCI
Siyaset arenası yavaş yavaş ısınmaya başladı. Siyasi partilerin milletvekilleri aday adayları gün yüzüne çıkıyor. Aşağı yukarı ilk dört partinin Milletvekili aday adayları halkın içerisine girerek nabız yoklamaya başladılar. Sağda solda, çarşıda pazar da hep seçim konuları işleniyor Hele şu Cumhurbaşkanlığı seçimi geçsin kulislerde siyaset konuşulacak.Er meydanında yerini almak isteyen insanlar yerlerini alacaklar.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 2 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 23.04.2007 19:32:17

UTANSIN
Yazar :Kadir ÖZENEN

Sen Konstantin`i, yap İstanbul Fatihim
Hala İstanbul demeyen diller utansın.
Macar urbanla topları dök bir bir.
Şekil veremiyorsa toplara, kumlar utansın.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 48 Ekleyen Ekleyen: Tekin ÖZCAN - 09.04.2007 12:37:55


 1  2  3  4  5  6  7  8 9101112131415161718