Aksaray İli / Ortaköy İlçesi / Cumali Köyü Web Sitesi Linkler | Resim Galerisi | İletişim
Yayınlanan Anket Yok
Online :
Bugün :
Toplam :
IP :
 
 
Sitemizde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir.
Yazıların her türlü sorumluluğu yazarına aittir. 
Sadece bu yazara ait olanları göster:
Yazar :Mustafa AVCI

Bu güzel Aksaray’ımız hem nüfus, hem de ekonomik alanda çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Tabiiki sorunlar ve sıkıntılar da bununla birlikte baş döndürücü şekilde büyüyor.
Özellikle trajik hadiseler ve içerisinden bir türlü çıkılamayan sorunlar, olaylar ve pislikler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 17.06.2008 21:08:55

SUSMAYALIM
Yazar :Mustafa AVCI
Niçin susuyoruz, konuşmuyoruz, her şeyin dışındayız, niçin iyilikleri yaymıyoruz, güzellikleri dışımıza taşımıyoruz.
Niçin kötülüklerin önüne geçmiyoruz, şahit olduğumuz çarpıklıklara ve yanlışlara niçin müdahale etmiyoruz? Niçin susuyoruz?
Niçin Caddede Sokak ta okulda çarşıda pazarda gençlerimize sahip çıkmıyoruz, onların zehirlenmesine göz yumuyoruz.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 14.01.2008 15:11:21

MUTLU OL ÇEVRENİDE MUTLU ET
Yazar :Mustafa AVCI
İnsan kendisiyle problemliyse, kendisiyle barışık değilse veya kendini beğenmiyorsa her aynaya bakışında sevmediği kavgalı olduğu birini görmüş gibi mutsuz olur.
İnsan önce kendisine saygılı olmak durumundadır, Kendi problemlerini bakmakta olduğu aynaya yansıtma zorunda değildir.
Biz her gün, her saat ve her an kendimizle baş başayız. Bize ve yaşantımıza duygularımız, düşüncelerimiz, deneyimlerimiz yol gösterir. Mutluluk için öncelikle kendimizle barışık olmak, duygularımızı, düşüncelerimizi sevmek, deneyimlerimize güvenmek zorundayız.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 25.12.2007 10:30:29

BİNAYI SAĞLAM ZEMİNE KURMAK.
Yazar :Mustafa AVCI
Bina yapan mutahhitler iyi bilirler. Bina inşasına başlamadan önce mutlaka yapılacak çok önemli şeyler vardır. Bunları tek tek yaparak binayı kurmaya başlarlar.Çok önemlisi ve başta geleni zeminin sağlamlığı konusunda rapora ihtiyaç vardır. Binanın kurulacağı zemin etüt edilir depreme ne kadar dayanıklı olduğu ölçtürülüp biçtirilir ve sağlam olduğu kanıtlanınca o bina yapılmaya başlanır.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 1 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 28.08.2007 22:26:05

NASIL DÜĞÜN YAPMALIYIZ
Yazar :Mustafa AVCI
Özellikle yaz mevsimi yöremizde düğün sünnet ve şenliklerle dolu geçiyor.Herkes gurbette ve Avrupa da olan akrabalarının da gelmelerini bekleyerek düğünleri bu aylarda yapıyorlar. Aksaray’ımızda yaz mevsimi özellikle sünnet,nişan ve düğün sezonu olarak bilinmekte ve hakikaten de öyledir. Onun için ben de bugün yazıma düğün ve sünnet merasimlerini konu olarak işlemek istedim. Bizim düğünlerimiz nasıl olmalı ve  nelere dikkat etmeliyiz gelin beraberce konumuzu mütalaa edelim.Müslüman ailelerin düğünleri de Müslüman’ca olmalıdır.Tüm Müslümanlar İslami vecibeleri yerine getirmek zorundadırlar. Bir sünnet icra edilirken haramlara, günahlara veballere dalınmamalıdır. 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 07.08.2007 20:23:29

DÜNYA’MI İKİYÜZLÜ, YOKSA İNSAN MI?
Yazar :Mustafa AVCI
Bu gün yazımın başlığında Dünya’mı İkiyüzlü, Yoksa İnsan mı? Gerçeği,ikiyüzlü olan insanoğludur. Çevresine hoş görüntü sergileyerek insanların önce kalbini fetih edip sonrada aleyhine dönebiliyor. Tabiî ki genellemiyorum. İnsanların büyük bir kısmı kendi işinde kendi aşında ama hafife alınmayacak kadar çok sayıda bunun tersi olan insanlar mevcuttur.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 12.07.2007 22:56:12

ÇOK YAZIK OLDU
Yazar :Mustafa AVCI
Onlar Aksaray’a inanmış ve gönül vermişlerdi. Tüm gayeleri Aksaray insanına hizmet etmek veya Aksaray’ı çok sevmekti. Geçen cumartesi günü Aksaray’ın yetiştirdiği değerlerden ve Aksaray sevdalıları Av Refik Karabatak, Faruk Özyurt ve Sadık Gümüşsoy u elim bir trafik kazası sonucunda kaybettik. Yazımın başlığında da olduğu gibi, gerçekten çok yazık oldu. Çünkü böylesi insanları yetiştirmek pekte kolay değil. Tabi ki takdiri ilahi yüce yaratanın emri böyleymiş ömür nihayi kararını orada verecekmiş ve kaza ölümlerine vesile oldu.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Mustafa ÖZCAN - 29.06.2007 08:19:54

DÜŞÜNCE KİRLİLİĞİ
Yazar :Mustafa AVCI
Her şeyin bir kirliliği vardır. Mesela çevre kirliliği, su kirliliği, hava kirliliği, deniz kirliliği, görüntü kirliliği vesaire vesaire Ama en önemlisi düşünce kirliliği. Hani deriz ya;insanların düşüncelerine saygı göstermeliyiz. İnsanlar hangi görüşten olursa olsun görüşlerine saygılı olmalıyız. Onları severken Allah rızası için sevmeliyiz. Yunus’un dediği gibi Yaratılanları severim Yaratandan ötürü. Meğer bu sözler bazı insanlar için geçerli değilmiş ve hep dilde kalıyormuş. Ben şuna iyice inandım ki bazı İnsanların düşündüğüyle icraatı bir olmuyor.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 21.06.2007 21:48:03

ÇALIŞMAK İNSANI MUTLU EDER
Yazar :Mustafa AVCI
Bugünkü yazımızda çalışkanlık ve hareketliliğin ömrümüze ve mutluluğumuza  katkısını işlem istedim.Çalışkanlık, hareketlilik derken dünyada ve ahirette yüzümüzü güldüren, hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren istisnasız her faaliyeti kastediyorum.Çalışırken dinlenen bir neslin evladı iken, dinlenirken yorulan bir nesil olduk çıktık ne dersiniz? 
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 16.06.2007 11:02:33

BU GÜNÜ İYİ DEĞERLENDİRELİM
Yazar :Mustafa AVCI
Varlık âleminin en mükemmel ve en şerefli yaratığı insanoğludur ve bu şerefli yaratık insanın aslı da herkesin bildiği gibi bir damla sudur. Topraktan halk edilen Hz. Âdem (a.s.)’ın suyu ise kudret eliyle yoğrulan çamura üfürülen ruhun ve teneffüs ettiği havanın içindedir.
Yazının devamı için tıklayın...
Yorumlar yorum : 3 Ekleyen Ekleyen: Havva ÖZCAN - 15.05.2007 20:17:47


1 2  3  4  5  6